Kuala Lumpur – město hořících aut

Author: Jan  |  Category: Malaysia

Bulvární titulek naznačuje, že se chystám napsat o něčem neobvyklém 🙂 Jak často se vám stane, že vidíte hořící auto uprostřed města?

Žena už spí a tak jen v krátkosti napíšu o tom co nás ráno potkalo jen co jsme vyšli z metra. Na ulici zhruba 50 metrů před námi stálo auto a pod ním něco hořelo. Malajec chodil okolo a podle toho jak byl vyrelaxovanej mu nedocházelo, že to auto vidí naposledy v pojízném stavu. Říkal jsem si, že je čas udělat foto, protože člověk nikdy neví 🙂
K mému a i Malajcovo údivu se auto během několika vteřin vzňalo (je tu přecijen kolem 30 stupňů) a oboum nám došlo, že tady je už na hašení pozdě.

Jal jsem se fotit jako o závod, ale Angelika se mi snažila vysvětlit, že teď je asi ta nejméně vhodná doba na focení, protože to auto může vybouchnout (v hlavě mi pořád prolítávaly myšlenky o tom jestli bych neměl změnit nastavení foťáku a jestli jsou fotky dost ostré). Myslela to vážně, tak jsme se přesunuli asi 100 metrů od hořícího auta dál a já jakožto znalec akčních filmů jsem ji zatáhl za pilíř a řekl, že tady je bezpečno. Na chvíli mi uvěřila, ale po tom co jsem se jal vyměňovat objektiv, v jejích očích jsem uviděl jak se stav PANIKA změnil na stav TO SI DĚLÁŠ SRANDU! Pro vysvětlení – tento stav je předposlední, pak by přišlo něco co ani nechci vědět jak vypadá a asi by to skončilo rozvodem – a to jsem vážně nechtěl riskovat.
Ten objektiv jsem nevyměnil a asi tušíte proč – přesto mám pro vás pár snímků 🙂K večeru jsme šli náhodou kolem místa činu a vrak auta tam ještě stál, takže k mé radosti jsem udělal ještě pár fotek.To byl pro mě asi nejzajimavější zážitek za posledních pár dní. Fotky z Kuala Lumpur a trochu textu pošleme příště. Já vám ještě dlužím pár řádků o Thajsku, ale to už dnes nestihnu.
Ráno vyrážíme do města Georgetown (místní ho nazývají Penang), kde strávíme několik dní a pak se uvidí – možná vyrazíme na Borneo podívat se za Sandokanem a nakrmit pár šimpanzů 🙂

Tags:

6 Responses to “Kuala Lumpur – město hořících aut”

 1. mama Says:

  Ahoj Honziku a Angeliko,tak me napadlo,jestli tam nahodou nenataceli nejaky akcni film a jestli nejste nekde v zaberu. A vubec se nedivim Angelice,ze te odtahla,Je pravda,ze se to kazdy den nevidi,aby na ulici horelo auto.Uzivejte tepla,ale ne od horicich aut,tady pada snih a docela huste.

 2. Ruth Says:

  Wow! Eure Reise ist wirklich abwechslungsreich! Von Göttern und Medizinmännern über romantische Lagunen und einsame Strände bis hin zu Action und überladenen Märkten ist alles zu finden!
  Wie könnt ihr bloss all diese Eindrücke verarbeiten? – Die Photos machen allerdings den Eindruck, als ob es euch gut ginge und ihr euch, trotz aller Strapazen, ganz gut vergnügt!
  Weiter so! Bin schon gespannt, wie euer ungeplanter Monat verläuft! Sandokan klingt ja schon mal spannend.
  Ruth

 3. Angy Says:

  Wenn ich meinen Mann nicht gerade von brennenden Autos weg zerren muss finde ich es eigentlich genial das alles sehr abwechslungsreich ist. Naja was soll man machen ein leidenschaftlicher Fotograf eben. Doch wie gesagt dieses Abenteuer fand ich weniger berauschend vor allem nachdem Jan es erste Reihe fußfrei genießen wollte ;-).

 4. Honza (SnY) Says:

  Ahoj A&I !

  U tohohle článku jsem se moc dobře zasmál 🙂 Shodou okolností jsem dneska v nové práci zjistil, že druhá polovina našeho IT je poblíž Kuala Lumpur. Ale jestli tam jsou vyrelaxovaní jako ten řidič, tak mám obavu že všechny tamní problémy vyřešíme dřív my z ČR na dálku 🙂

  Mějte se fajn a pište, pište, pište !

 5. Martina Says:

  Ahoj Jeníku a Angeliko, moc vás všechny zdravíme. Napíšu jenom krátce, pak se zase rozepíšu do mailu. Jestli budete mít čas, tak mrkněte na fcb, dávám tam fotky. Angeliko, buď ráda, že Honzovi stačí pohled a stáhne se :)). U nás by nestačil ani křik a histerie, natož pohled, Roman by si šel toho majitele určitě vyfotit zblízka:) Mějte se moc hezky, opatrujte se a posíláme pusinky.

 6. Helga Says:

  Hey, Ihr lieben Weltenbummler! War ja leider vorauszusehen, daß Ihr uns bald eher sporadisch “mitreisen” lässt! Ihr habt es toll, was?!? Schööön!!
  Angy, nimm´s locker! das wird Dir mit Deinem lieben, fotografiersüchtigen Mann noch oft passieren! Sind schon echt gespannt, welch tolle Fotos Ihr noch von Malaysia u.u.u. online stellt!
  many kissis, hfb

Leave a Reply